Szkola zawodowa

Co warto wiedziec wybierajac szkole?

Co warto wiedziec wybierajac szkole?

Czy masz dziecko z autyzmem lub trudności w uczeniu się i obawiasz się o swoją edukację? Czy dziecko z dysleksją borykają się z ich naukowców, mimo że otrzymują specjalne usługi edukacyjne? Bezpłatne należytej edukacji publicznej jest prawem dla wszystkich dzieci otrzymujących specjalnych usług edukacyjnych. Ten artykuł omówi 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o FAPE, aby pomóc dziecku otrzymać.

1. Definicja prawna FAPE jest: kształcenie specjalne oraz usługi powiązane, które są zaprojektowane, aby spełnić indywidualne potrzeby dziecka, daje znaczące korzyści i nadano bez opłat dla rodziców. Bezpłatne należytej edukacji publicznej (FAPE) oraz Indywidualny Plan obejmuje Edukacji, który jest zaprojektowany w celu zaspokojenia specyficznych potrzeb edukacyjnych dziecka i daje znaczące korzyści.

2. Sąd Najwyższy Case, który dał nam tę definicję FAPE jest Kuratorium Oświaty Vs. Rowley 458 US 176 w 1982 roku może być w stanie korzystać z tego sprawę w przyszłości, jeśli masz sporu z okręgu szkolnego nad FAPE.

3. W przypadku, gdy sędziowie Rowley ustaliła, że ??istnieją dwa obszary, które muszą być spełnione w celu ustalenia, czy dziecko z niepełnosprawnością odbiera FAPE:

A. Wymogi proceduralne: porównanie ubezpieczeń ac Czy dzielnica wykonaj odpowiednie wymogi proceduralne i przepisy w rozwoju dziecka IEP?

B. Czy IEP opracowany przez okręgu szkolnego dać dziecku znaczące korzyści edukacyjne.

Jeśli któryś z nich nie jest wykonywana przez okręgu szkolnego, oznacza to, że dziecko nie otrzymuje bezpłatną odpowiednią edukację publiczną.

4. IDEA 2004 stwierdza, że ??naruszenie proceduralne musi wzrosnąć do poziomu naruszenia materialnego, stanowić brak FAPE. Innymi słowy naruszenie proceduralne muszą być poważnym naruszeniem, aby być naruszenie FAPE. Niektórzy urzędnicy i sądy wykazały, że rodzice, którym odmówiono możliwości bycia równorzędnym uczestnikiem swojego dziecka IPN, jest to istotna naruszenie, które jest zaprzeczeniem FAPE.

5. Nowy niedawno sprawa sądowa N.R. vs Kingwood Township sąd stwierdza, że ??IEP musi umożliwić dziecko: znaczącą naukę i daje znaczące korzyści. Użyj tej definicji, aby ustalić, czy dziecko będzie się IEP pozwalają im znaczącą naukę i daje znaczące korzyści.

Poprzez zrozumienie, co Bezpłatne należytej edukacji publicznej jest i posiadające wiedzę na temat spraw sądowych będzie w stanie pomóc dziecku otrzymać bezpłatną odpowiednią edukację publiczną.


- autor artykułu