Technikum

Wybor studiow

Wybor studiow

Rodzice, którzy mają dzieci w edukacji specjalnej lub którzy mieli ocenić ich dziecko do specjalnych usług edukacyjnych wkrótce uczestniczyć co nazywa się spotkanie wielodyscyplinarne czy "MET" spotkanie. Pole kształcenia specjalnego jest duży akronimów na drodze. Jednak, jako rodzic, nie być zastraszani przez żargonu i nie bój się pytać podczas spotkania spełnione, jeżeli istnieją słowa lub terminologia wyrzucane wokół, że nie rozumiesz.wytwórnia makaronu

Spotkanie MET zwykle ma ogólne kształcenia nauczycieli, pedagoga, psychologa szkolnego, rodzic, uczeń stosownych przypadkach i dyrektora szkoły lub administratora. Zrozumiałe jest, aby rodzice biorący udział w tych spotkaniach być nieco obaw. Idziesz do pokoju specjalistów, którzy są "oceniających" dziecka. Wiele razy uczniowie, którzy są oceniane przez kształcenia specjalnego są również przeżywa trudności i zachowań nie może poprzednią historię z nauczycielem i administracji, jeśli chodzi o rodzic / szkolnej relacji.

Ważne jest, aby znać swoje prawa w tego typu spotkaniach. Najlepiej byłoby, gdyby wszyscy w spotkaniu MET jest tam, aby ustalić, co jest najlepsze dla syna lub córki. Mimo, że spotkanie może być związane z konstruktywną krytykę swojego dziecka nie powinna być sesja twierdząc, że skupia się http://pbok.pl/odszkodowania-opole/ na tym, co jest nie tak z dzieckiem behawioralnie. Powinna to być spotkanie, które koncentruje się na następujących rzeczy:

1) Jeśli Twoje dziecko spełnia kryteria kwalifikacyjne specjalnym studenta edukacji.

Wybor studiow

2) Mocne i ograniczniki dziecku zarówno akademickiej i behawioralnie.

3) Pozytywna roztwory lub interwencje, które mogą pojawić się w przyszłości Indywidualnego Programu Nauczania (IEP), czy dziecko kwalifikuje się do specjalnych usług edukacyjnych.

4) dane wyjściowe, gdzie dziecko jest naukowo mówiąc.


- autor artykułu